קריאת תווים עומדת בעינה, זה שנים ששיטת התיווי המסורתית אינה משתנה,  ולמרות שיש מצב שהיא כבר לא רלבנטי, את בטהובן מוצרט ושופיין עדיין מנגנים מתווים, גם את יוני רכטר, גם את שירי וולט דיסני, וגם את המנוני הפלמח. למה? בספרי תווים אין טבלטורות, אין קבצי אודיו לשמיעה, אבל יש טקסט. טקסט מוזיקלי. תווים.

התווים מקומם בהיסטוריה נמנה עם המצאת הכתב. וההיסטוריה והלוגיקה שלהם די מענינת. מדוע חשוב לתקשר עם תווים? היום עם האמצעים הקיימים, ערכם וחשיבותם ירד, שכן ניתן להקשיב ליצירה בכל כך הרבה דרכים,  ולשמוע וללמוד דרך האוזניים הוא הבסיס הכי טוב ללמידה, אמנם, אם רוצים להגיע לדקויות של ביצוע, ובמיוחד לפענח יצירה מוזיקלית מן העבר הלא רחוק, כפי שנכתבה, הרי שתווים הם הוראות הביצוע הטובות ביותר.

בעיני תווים וידיעתם חשובים מאוד אם רוצים להפליג למחוזות מוזיקליים עי נגינה של לחן . כמו כן טקסט ניתן לנתח, מבחינה צורנית, באקדמיה ובמוסדות המוזיקה בהן נלמדת תורת המוזיקה, לומדים להבחין בתופעות המופיעות בטקסט, ובניתוח צורני שלו. מלחינים ששולטים ברזי התוים יכולים לחבר מוזיקה גם ללא צורך לנגן, ולכן משוחררים יותר מהבחינה הזאת, חופשיים יותר. ונגנים קוראי תווים, יכולים למצוא עולמות שונים בין השורות, תרתי משמע.

ההבדל בין שליטה בתווים לבין קריאה בתווים טמון בעינין אחד ויחיד, אימון, אימון איכותי ותהליך נכון, ידרוש מאיתנו לא רק לעשות אמנות, אלא להיות אומנים, אנשים בעלי יכולת, המסוגלים לשכלל אותה לכדי אמנות. אם יהיה לנו הכלים הנכונים נוכל ליצור skill ונהיה לא רק אמנים, אלא גם מיומנים.

ללמוד לקרוא תווים זה די קל המיומנות והרציפות יקבעו את השליטה שלך

לכן, אם חשובה לך האמנות, גש ורכוש מיומנות.

הדרך הטובה ביותר, להגיע לשליטה בתווים, המאפשרת נגינה רציפה ויפה, היא אימון יום יומי, הדבר דומה לריצה, זה כמו לרוץ מאה מטר כל יום, לבסוף תוכלו לרוץ גם קילומטרים באותו המאמץ, השאלה, האם תעבדו נכון ובאופן רציף. פיתחתי לאחרונה מודל פשוט ביותר, שיכול לפשט עבורכם את הכל , קריאת תוים אינה קשה, רק דורשת מאמץ ממוקד והשקעה קלה, לפרטים

www.pianotlv.com| 0504-774664 | | giladmusicATgmail.com |

 

 

כתיבת תגובה