נושאי הלימוד בסטודיו לפסנתר – גלעד חצב:

למתחילים

 

 • פסנתר כללי – טכניקה בסיסית, קריאת תווים, סולמות, ליווי שירים, הבנה של צורת הנגינה בסגנונות שונים, לדוגמה: לאטין, רוק, פופ וג’אז.

 

 • פסנתר ג'אז למתחילים – יסודות האילתור, סווינג, TIME, היכרות עם סולמות מסורתיים ומודוסים.

 

 

 

 

 

 

 

למתקדמים

הרמוניה, תאוריה ומקלדת – מרווחים, בניית אקורדים והיפוכים, ניתוח הרמוני, ניתוח צורני ומבני. קריאת תפקידי פסנתר מהדף. צורות מעשיות לליווי בשתי ידיים.

 

פסנתר ג'אז למתקדמים – אילתור לפי נושא תימטי, שימוש במתמטיקה וצורניות כבסיס לאילתור,הוצאת סולואים, מבנים הרמוניים ורה-הרמוניזציה, עיבוד, סקירת פסנתרנים בג'אזז העכשווי, היכרות מעמיקה עם אקורדים וסולמות.קורסים

 

פיתוח שמיעה ג'אז – הוצאת וכתיבת סולו, פיתוח שמיעה ריתמי, ניתוח משקלים שונים, מודוסים על פי שמיעה, הוצאת קטעים ורישום משמיעה, ניתוח הרמוני לפי דרגות.

 

הרמוניה של הג'אז – ניתוח אקורדים מורכבים, UPPER STRUCTURES, רה-הרמוניזציה, אקורדים ותחליפים על פי המסורת, אקורדים ותחליפים מודרניים (John Coltrane).

 

אלתור – בניית האלתור בצורה יסודית וכרונולוגית, למידת המבצעים הגדולים בהיסטוריה.

 

קצב – קריאת קצב, ניתוח תבניות, סקירת תרבויות לפי משקל ומפעם, קלאבה (Clave), מוזיקה לטינית, משקלים מיוחדים.

 

הרמוניה/ פיתוח שמיעה/ תיאוריה עבור מגמות מוזיקה שונות

הקורס מתרגל חומר תיאורטי, ומרחיב את ידיעתכם בתחום, לקבל מושגים מוזיקליים והסבר ברור למושגים אלו. מתאים במיוחד למי שמעונין ללמוד במוסד אקדמי/ מגמות המוזיקה למשל לפני בחינות במוסדות כמו: אוניברסיטת בר אילן, תלמה ילין, בית הספר רימון, מגמות המוזיקה בשטריקר ותיכונים/ קונסרבטוריונים שונים  בעלי מגמות מוזיקה.

החומר מועבר בצורת קורס ,כולל גם תוכנת אימונים, ותרגילים מעשיים לניתוח ואימון.

בראשי פרקים

 • לימודי הרמוניה/תיאוריה מיועדים לנגנים מכל הכלים ולזמרים/ות ובכל הרמות
 • מרווחים
 • רישום תווים משמיעה
 • זיהוי סולמות, מרווחים מודוסים ואקורדים
 • הרמוניה של המקלדת
 • הרמוניה וחוקי תורת המוזיקה

קיראו באתר על תיאוריה

מוזיקה ברזילאית

 קורס הכולל היכרות עם הDNA של הקצבים הלטיניים,מקצבים, ההבדלים ביניהם, ודרכי ליווי ואילתור פופלאריים בסטייל כולל לימוד רפרטואר של הסגנונות השונים. בקורס תלמדו את הסגנונות השורשים במוזיקה הברזילאית  וכיצד הם משתלבים זה בזה : פורו FORRO, בוסה נובה BOSSA NOVA, סמבה SAMBA ,שוריניו CHORINHO  מוזיקה פופלארית ברזילאית MBP*

* נדרש רקע קודם בידיעת אקורדים/אילתור בסיסי 

קצב וחלוקה ריתמית בג'אז

 • מקצבים מורכבים
 • סווינג
 • אלתור ריתמי
 • מתופפים בג'אז והשפעתם
 • מונק  – מנגינות, אנליזה וגישה

נגינה בהרכבים

חולמים לנגן עיבודים משלכם? להצטרף לנגנים אחרים ולהגשים חלום?

מרגישים תקועים אבל מאוד רוצים ליצור ולנגן?

נגינה באנסמבלים חשובה מאוד להתפתחותכם כנגנים, בסטודיו תקבל קורס שמכיל שעות אימון עם מנחה שהוא מוזיקאי מקצועיים, אם חלמת תמיד לנגן בהרכב, ולהבין את היתרונות שבעבודת צוות הקורס הזה בשבילך, בסוף כל מחזור, תקבלו הקלטת האנסמבל ומופע. 

על המורה 

מרבה להקליט ולהופיע כפסנתרן,  בפרוייקטים מגוונים. נגינתו הוירטואוזית של גלעד חולשת על שלל סגנונות, החל ממוזיקה קלאסית, דרך ג'אז ובלוז, ועד לסגנונות מסורתיים כמו לאדינו ומוזיקה ישראלית אליהם הוא ניגש בעיניים חדשות ובעיבודים שהוא כותב. ליווה ושיתף פעולה עם אמני ג'אז בולטים בארץ כמו אלברט פיאמנטה, אבי אדריאן, האחים עופר ואייל  גנור, וכן שיתף פעולה עם אמנים מחו"ל , בהקלטות, הופעות פסטיבלים וקונצרטים.

בשנים 2015 ו-2017 נבחר להוביל את יום הג'אז הבינלאומי – יום חג שנוצר על ידי ארגון התרבות של האו"ם -UNESCO במסגרת זו שימש גלעד כשגריר לאירועים הקושרים ג'אז בתצורתו הישראלית, וכן הפיק את פרוייקט יום הג'אז הבינלאומי (2015)   ובו עשרות משתתפים ומספר הופעות שתוקשרו גם בתקשורת המקומית והבינלאומית.

גלעד חצב יצר מספר סדרות מוזיקליות איכותיות שקיבלו המון ביקורות חיוביות. האחרונה בהם היא סדרת שאפל  (הקש למעבר) – סדרת קונצרטים אינטימיים שמתקיימת החל  ממאי 2017 באופן שוטף (מעל 40 מופעים) המופעים מוצגים בדירות פרטיות בלב תל אביב, נווה מונסון ומספר מוקדים נוספים.  החל מ-2006 ועד היום אורגנו בהפקתו/השתתפותו לפחות שלוש סדרות מוזיקליות נרחבות בהשתתפות מאות אמנים.

בימים אלו הוא עובד על אלבומו החמישי, Jazz from the middle to the east Vol  II

הקליקו כאן כדי להקשיב לאלבומים אונליין.

עבור לדף שאלות ותשובות  |   השיעורים מתקיימים במרכז תל אביב | צור קשרGiladmusic AT gmail.com  |  0504- 774664